Yemek odası makyajı için adımlar - Lazsan Sandalye | Modern Chair

Yemek odası makyajı için adımlar

Yemek odası makyajı için adımlar

Yemek odasına neden her evin kalbi denildiğini hiç merak ettiniz mi? Sebebi, birden fazla şapka takması. İyi yemeklerin tadını çıkarmayı, misafirleri ağırlamayı ve bazen anında bir ev ofisi olmayı içeren aile ve arkadaşlar arasındaki bağın merkez üssüdür. Her gün bu odada çok fazla zaman geçirdiğiniz için, belki de ambiyansını ve görünümünü yenilemek için bir yemek odası makyajı yapmanın zamanı gelmiştir.

Yemek odası makyajı için adımlar

 1. Adım: Karıştırın ve eşleştirin

Amacınız modern bir yemek odasına sahip olmaksa, şık bir çağdaş iç tasarım mı, yüzyıl ortası modern bir tarz mı yoksa iki popüler temayı harmanlamak mı istediğinizi seçebilirsiniz.

Karıştır ve eşleştir işlemini sizin için kolaylaştıracak bazı ipuçları:

 • Yeni mobilya ve ev aksesuarları satın almadan önce birleştirmeyi sevdiğiniz iki temayı belirleyin. Popüler stiller arasında yüzyıl ortası modern stil, Viktorya stili, Geleneksel stil, İskandinav veya İskandinav stili, Kıyı stili, Rustik stil, Memphis stili ve Geçiş stili bulunur.
 • Farklı öğeleri birbirine bağlayan bir desen oluşturun. Bu, görsel karışıklığı ve öğelerin çakışmasını önlemek, uyumlu, parlak ve elverişli bir ortam yaratmak içindir.
 • Diğer odalarda mevcut renk paleti ile uyum sağlayacak renk düzenini seçin. Ayrıca, iddialı bir duvarınız olsun veya tavanınızı süsleyin isterseniz, zıt renkler seçme özgürlüğüne sahipsiniz.
 • Yemek alanına canlılık katmak için iki renkli bir kombinasyon kullanın. Ortak sarı ve mavi kombinasyonunu kullanmak yerine, yemek odasında makyaj projenizi renklendirmek için turuncu, kırmızı veya yeşil tonları gibi diğer renkleri deneyin. Renk şemalarını vurgulamanın başka bir yolu, duvarlarda, pencerelerde ve zeminde tek renkli nötr bir renge sahip olmak ve bazı bölümlerde şaşırtıcı bir parlak renk patlaması sağlamaktır. Soğuk ve sıcak renkleri doğal ışıkla birleştirmek davetkar bir ortam sunar.
 • Odada ‘vay’ faktörü olacak bir açıklama parçası oluşturun. En sevdiğiniz koleksiyonunuz veya tüm odanın yıldızı olarak kullanabileceğiniz ‘tema dışı’ bir nesne olabilir. Veya odanın görünümünü anında yükseltmek için vintage bir yemek takımı alabilirsiniz.
 • Her zamanki uyumlu yemek masası ve sandalye seti yerine, retro ayaklı bir yemek masasını modern, akrilik sandalyelerle eşleştirin. Arkadaşlarınızla eğlenmeyi seviyorsanız, sandalyeler yerine banklar kullanın. Daha fazla insanı barındırırlar ve çok fazla yer tasarrufu sağlarlar. Bunları kullanmadığınız zamanlarda kolayca masanın altına itebilir ve ihtiyacınız olduğunda çekebilirsiniz.
 • Yemek odanızı muhteşem kılmak içim eski İskandinav mobilyalarını modern parçalarla karıştırın . Bu tür mobilyalar, tek renkli renk paleti, dengeli formu, hoş silueti ve işlevselliği nedeniyle ev dekoratörleri arasında oldukça popülerdir. Her türlü iç mekan teması için mükemmel olan zamansız, ancak modern bir çekicilik sunar. Dönemden ilham alan bir köşeyi vurgulamanın bir başka yolu da, bir parça şık İskandinav tasarım mobilya eklemektir.
 • Geleneksel koltuklarınızı akrilik, PVC, ağ veya çelikten yapılmış modern yemek sandalyeleri ile değiştirin.  Harika bir seçenek, popüler mobilya üreticileri tarafından tasarlanan ikonik parçaların orijinal yapısını ve özelliklerini taklit etmek için yapılmış tasarımcı sandalye replikalarını satın almaktır. Yemek alanına daha canlı enerji katmak için farklı renkler satın alın.
 • Modern ve klasik sandalyeleri birleştirin veya sandalyeleri stile ve döneme göre karıştırın. Daha fazla yetenek için yemek sandalyelerinden birini antika bir sandalyeyle değiştirin. Modaya uygun ve eski sandalyeleri karıştırmak monotonluğu kırar ve dramayı canlandırır.
 • Aydınlık ve karanlık öğeleri oynayın. Pencereleriniz varsa, doğal ışığın odayı aydınlatmasına izin verin. Koyu ahşap bir masanız, sandalyeleriniz ve diğer mobilyalarınız varsa, daha büyük bir alan yanılsaması yaratmak için tavanı ve duvarları beyaz veya nötr tonlarla boyayın. Eski bir kristal ve pirinç asma lamba veya avize, nötr renkli bir tavan için mükemmel bir kontrasttır.

Adım 2: Bir yemek masası makyajı yapın.

Makyajınız sırasında yeni bir yemek masası satın almanıza gerek yok çünkü görünümünü, yemek odanız için istediğiniz yeni iç stile uyacak şekilde yükseltmenin birçok yolu var.

Bu kendin yap yemek odası masası makyaj projelerine göz atın:

 • Masanızı cilalayarak ve üstünü koyu gri renkle boyayarak yenileyin. Restorasyonu tamamlamak ve modern-vintage masanın çarpıcı bir parçasını oluşturmak için tabanı beyaza boyayın.
 • Ahşap tonunu değiştirmek için eski yemek masanızı boyayın, ardından çiçek kalıbı, monogram kalıbı veya alıntı sanat kalıbı ile görünümü kişiselleştirin. Şablon tedavileri, kendi kişiliğinizi özel desenler ve isim harfleriyle damgalamanıza izin verir.
 • Bir başka kolay eski yemek masası makyaj hilesi, yüzeyi çinko, bakır veya paslanmaz çelik gibi saclarla kaplamaktır.
 • Odanın ilgi odağı haline getirmek için rengi tek bir canlı renkle boyayın.
 • Eski rengi soyarak ve yeni lekeyi badanalayarak yemek masanıza yıpranmış veya sıkıntılı bir görünüm kazandırın.
 • Modası geçmiş üst kısmı mermer veya beton masa üstü ile değiştirin.
 • Işıltı eklemek için üstüne zarif kristal veya cam süsler ekleyin.

Adım 3: Yemek sandalyenize bir makyaj yapın.

 • Yemek odası sandalye tasarımcıları için güzel bir fikir, sandalyelerinizin çerçevelerini canlı yeşil veya kırmızı renkle boyamak ve mobilyaların geri kalanını nötr renklerde ve beyazlarda tutmaktır.
 • Yemek sandalyelerinizin çıkarılabilir koltukları varsa, onları eski veya yeni çuval bezi veya kroşe şerit desenli kumaş kullanarak yenileyin. Ahşap veya metal çerçeveleri yeniden boyayın ve onlara yepyeni bir görünüm kazandırın.
 • Hızlı ve sorunsuz bir yemek sandalyesi makyajı yapmak için slipcovers kullanın. İstediğiniz bir ruh hali yaratmak için çeşitli güzel slipcover’lara sahip olabilirsiniz. Nötr tema için beyaz slipcovers’a gidin. İnsanların dikkatini çekmek için arka kısma korse benzeri bir dantel ekleyin.
 • Kahverengi ve altın ya da kiraz kırmızısı ve altın gibi zıt renklerle boyayarak temel sandalyelerinize modern bir görünüm kazandırın. Kendin Yap projenize başlamadan önce renk kombinasyonlarını inceleyin.
 • Güzel bir şablon deseni üzerinde sprey boya kullanın. Güzel bir desen alıp ortasına bantlayarak yemek odası sandalyelerinizin dış arka bölümünü yükseltin. Kenarlara ve şablon açıklıklarına iki kat boya uygulayın. Şablonu soymadan önce kurulayın.

Adım 4: Duvar alanınızı en üst düzeye çıkarın.

 • Duvar rafları ile alanı en üst düzeye çıkarın. Yüzer raflar harika eklemelerdir çünkü dekoratif eşyalarınızı ve yemek takımlarınızı sergilemek için size ekstra depolama sağlarken alanı sabitler ve tanımlarlar.
 • Bir bölümü vurgulu duvar ve şık bir zemin olarak kullanın. Boyayabilir veya desenli bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Görünümü cesur ve dramatik bir şekilde yükseltmek için elle boyanmış bir duvar resmi seçin.
 • Mutfakta yaratıcı saat koleksiyonunuzu sergileyin. Bunları açıklama duvarınızda sergileyin ve ailenizle yemek yerken izlemenin keyfini çıkarın.
 • Duvara modern, soyut resimler ekleyerek yemek köşenizin karmaşıklığını yükseltin. Kendi sanat eserlerinizi de sergileyin.
 • Aynalı duvarlarla yemek alanını güçlendirin. Daha rahat bir görünüm için duvarın bir bölümüne güzel bir vintage tarzı ayna ekleyin.
 • Ailenizin veya seyahatlerinizin göz alıcı ve ilginç çerçeveli fotoğraflarını görüntüleyerek bir duvar anlatımı oluşturun. Kişiliğinize veya ailenizin en sevdiği bağlanma etkinliklerine bir bakış sağlayan büyüleyici bir görüntü oluşturmak için çerçeveleri karıştırıp eşleştirin.
 • Sıradan bir galeri duvarı oluşturun ve mutfakta zarif vintage dekorlar, hatıralar ve saat koleksiyonunuzu sergileyin.

Adım 5: Açıklama aydınlatmasını düşünün.

Aydınlatma armatürü cazibe katar ve yemek odası makyajınızın modern görünümünü geliştirir. İşte havayı ayarlamak için kullandığınız yemek odaları için bazı aydınlatma fikirleri:

 • Modern sarkıt lambalar ekleyin. Bu çok yönlü aydınlatma armatürleri, yemek masanızın üzerinde yeterli ışık sağlar.
 • Sanatı ve dramayı seviyorsanız, herkesin dikkatini çekecek çok modern ve sanatsal bir avize bulun. Gözleri tavanınıza çekecek bir sanat eseri olarak ikiye katlanan dev bir aydınlatma armatürü seçin.
 • Daha rahat, kırsal bir his için, bir çift modern veya eski feneri tepenizde tercih edin.
 • Koleksiyonunuzu öne çıkarmak için spot ışıkları koymak, mutfak ve yemek odası için aydınlatma fikirlerinden biridir. Koleksiyonlarınızdan bir köşe oluşturun ve onları gururla sergileyin.
 • Yemek masasının üzerindeki cam küreler arasından parıldayan, dağınık ve ışıltılı bir etki yaratan modern bir aydınlatma armatürü ile eterik bir ambiyansa sahip olun.
 • Belirli ihtiyaçlar için farklı aydınlatma türlerine sahip olduğunuzdan emin olmak için aydınlatma armatürlerinizi katmanlara ayırın. Gömme aydınlatma için ortam aydınlatması sağlayan bazı lambalar ekleyin. Odadaki donuk veya karanlık köşeleri aydınlatmak için bazı vurgulu aydınlatma armatürleri takın. Lambalarınızda ve ışıklarınızda, doğru ambiyansı ayarlamanıza olanak tanıyan bir dimmer bulunması yardımcı olur.

Son dokunuş aksesuardır. Yemek odanızı süslemek, en sevdiğiniz dondurmanın üzerine kiraz koymak gibidir. Bununla birlikte, dağınık bir görünümü önlemek için aksesuarları alırken sistemli bir yaklaşıma sahip olmak önemlidir. Daha az veya minimalizm yaklaşımına sahip olmanın bir güzelliği var. Alanı optimize etmek ve dengeli bir görünüm sağlamak için her zaman yemek alanının boyutunu, şeklini ve ölçeğini göz önünde bulundurun.

Bir yemek odasını nasıl aksesuarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Kristal bir vazoda çiçekler, şeffaf bir kapta taze meyveler, yüksek bir vazoda sahte çiçek sapları veya eski tip kaplarda kokulu mumlar gibi hoş bir merkez parçası oluşturun.
 2. Dekoratif cam şişeleri duvar raflarınızda veya gömme açık dolaplarınızda sergileyin.
 3. En sevdiğiniz şarabı şarap kadehleriyle birlikte tutmak için modern, şık bir bar arabasını sıkın. Ayrıca onu giydirmeyi ve ekici ve diğer eşyalarınızı sergilemek için kullanmayı seçebilirsiniz. Bir tekerlekli araba daha fazla kolaylık sağlar.
 4. Bir halı ekleyerek sıcaklık ve doku ekleyin. Ev gibi ve zarif bir alan yaratmak için tüm unsurları birbirine bağlayarak yemek alanının görünümünü birleştirir.
 5. Bir büfeniz varsa, onu büyük bir vazoyu ve düşük profilli sürahileri sergilemek için kullanın. Küçük şeyleri saklamak için sevimli tepsiler ve baharat kavanozları ekleyin. Servis parçaları, nihaleler, kağıt ve tuzluk gibi çekici, işlevsel öğelerinizi yüzeyde vinyetlerle şekillendirerek dekor olarak kullanın.

Yemek odanıza bir makyaj yapmak, banmayı kırmayı gerektirmez, tek gereken planlama ve yaratıcı olmaktır. Eski mobilyalarınızı yenileyin ve her şey için doğru yeri bulun. Renk patlamaları ve iddialı aydınlatma armatürleri ekleyin ve işiniz bitti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?