Stüdyo daire için hangi mobilyalara ihtiyacım var? - Lazsan Sandalye | Modern Chair

Stüdyo daire için hangi mobilyalara ihtiyacım var?

Stüdyo daire için hangi mobilyalara ihtiyacım var?

Stüdyo yaşam, stüdyo daire için en iyi mobilyayı barındırabilecek özel, fonksiyonel bir alan isteyenler için popüler bir seçenek. Ancak, açık, küçük kat planı nedeniyle dekorasyon gerçek bir zorluk olabilir. Bu ikilemde size yardımcı olmak için, bir stüdyo dairede mikro yaşamı rahatlatıcı ve heyecan verici hale getirmenize yardımcı olacak harika fikirleri bir araya getirdik.

Stüdyo daire için hangi mobilyalara ihtiyacım var?

Dairenizi süslemeden önce, ihtiyacınız olan temel ve temel mobilyaları listeleyin. Oradan daha fazla ev aksesuarı ekleyebilirsiniz.

 • Yatak. Altında gömme çekmeceli bir yatak veya altındaki saklama kutularını saklamanıza izin veren yüksek bir yatak bulun.
 • Transparan mobilyalar . Konsol, sehpa veya sandalyeler, gözleriniz içinden geçerken bir boşluk yanılsaması sağlar. Bir stüdyo daire için bu mobilya parçaları, hafif ve hareket etmek için uygun olmasının yanı sıra, alanın daha büyük ve dağınıklıktan uzak görünmesini sağlar.
 • Çift görevli mobilya . Küçük bir daire için en iyi mobilya, çalışma masası olarak hizmet veren genişletilebilir bir komidin, sehpa olarak çalışan bir sedir veya giysi deposu haline gelen bir kitaplık gibi iki katına çıkar.
 • Bir kanepe, bir aşk koltuğu veya bir bank. Yer kaplayan büyük bir kanepe yerine, vücudunuzu germek için alan sağlayan küçük boyutlu bir kanepe tercih edin. Bir misafir için ilave yatak veya yemek sandalyesi olabileceği için stüdyo daire için ideal bir mobilyadır. Başka bir akıllı seçim, masanın altına kolayca yerleştirebileceğiniz sırtı açık bir banktır.
 • Ayaklı masa . İnce ayaklı bu yuvarlak masa, stüdyo daire gibi kompakt alanlar için idealdir ve etrafına daha fazla koltuk sıkıştırmayı kolaylaştırır.

Stüdyo daire için dekorasyon fikirleri

Doğru dekorlar, dairenizin kullanılabilir alanını optimize etmenize ve hak ettiğiniz bir ev yaratmanıza yardımcı olacaktır.

 • Aynaları kullanın . Aynalı mobilyalar ve çerçeveli aynalar, küçük bir stüdyo daire için iyi çalışan iki dekorasyon fikridir çünkü ışığı odaya yansıtırlar ve hafiflik ve parlaklık hissi yaratırlar.
 • Duvarları çıkarılabilir duvar kağıdı ile süsleyin . Alanınızı bir soyma ve yapıştırma 3D veya geleneksel tarzda duvar kağıdı ile kişiselleştirin. Ev sahibi yeniden boyamaya izin vermiyorsa, bir stüdyo daire için dekorasyon fikirlerinden biridir. Desenli kağıtla denemeler yapmak, iç tasarımınıza derinlik ve drama getirir.
 • Duvarlarınızı kullanın . Duvar alanınızı boşa harcamayın, en sevdiğiniz dekoru, resimleri ve diğer işlevsel öğeleri asmak için mandal ve kancalar ekleyin. Galeri duvarınıza karakter eklemek için çerçeveli baskıların veya sanat eserlerinin bir karışımını kullanın.
 • Şık bir ifade oluşturun . Eski veya ultra modern bir mobilya parçası, desenli bir halı veya göze çarpan herhangi bir şey olabilir.

Bir stüdyo daire için Tasarım Fikirleri

Küçük stüdyo dairenizi inanılmaz bir şekilde dönüştürebilecek bu tasarım püf noktaları ile alanınızı rahat ve eğlenceli hale getirin:

 • Çatı katı yatak odası tercih edin . Küçük dairenizin alanını en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, bir çatı katı yatağınız olsun. Bir stüdyo daire için akıllı fikirlerden biri, diğer alanları yemek ve yaşam alanları için kullanmanıza izin veriyor.
 • Böl ve fethet. Küçük bir stüdyo daire için tasarım fikirlerinden biri, yaşam alanını yatak odasından ayırmak için dekoratif bir cam duvar, açık bir kitaplık, ince bir kanepe veya dar bir konsol masası yardımıyla görsel bir ayrım oluşturmaktır. Ayrıca uyku alanını özel ve samimi tutmak için yatağın etrafına şeffaf kumaş perdeler asabilirsiniz.
 • Her köşeyi ve köşeyi kullanın. Genişleyen mutfak konsolu veya gömme dolap duvarları gibi kare görüntüleri en üst düzeye çıkaran esnek, yenilikçi ve modern mobilyalara yatırım yapın. Açık raflar da bir stüdyo daire için iyi fikirler listesindedir çünkü dairenin dikey alanından yararlanmanıza, eşyalarınız için depolama ve sergileme alanı sağlar.

Stüdyo daire renkleri

Genel kural, huzurlu bir atmosferi teşvik etmek için nötr bir renk şeması seçmek, size nefes almanız ve serin bir ortamın keyfini çıkarmanız için alan sağlamak veya aşağıdaki fikirleri tercih etmektir:

 • Tamamlayıcı renklerle boyayın . Stüdyo daire renklerinde süreklilik ve bütünlük yaratmanın sırlarından biri, yatak odanızdaki parlak pembe rengi koruyarak giriş ve oturma odası alanlarını tamamlayıcı renklerle boyamak.
 • Daha derin bir renk tonuyla vurgulu bir duvar oluşturun . Stüdyo daire renklerinde kural yoktur, bu nedenle vurgulu bir duvar oluşturmak için sıcak kırmızılar, elektrik mavileri veya parlak sarı seçebilirsiniz. Renklerle denemeler yapın, ancak seçtiğiniz tonları vurgulamak için siyah mobilyalar veya zemin lambaları eklemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?