Sandalyeler masaya nasıl ayarlanır? - Lazsan Sandalye | Modern Chair

Sandalyeler masaya nasıl ayarlanır?

Sandalyeler masaya nasıl ayarlanır?

Masadaki sandalyeler eşleşmeli, bunu herkes biliyor. Ancak herkes onları seçerken nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmiyor. Seçilen sandalyelerin mükemmel bir takım oluşturacağı en önemli kuralları öğrenin.

Masa sandalyeleri – en önemli bilgiler

Masa için sandalye seçerken uyulması gereken belirli, kalıcı kurallar vardır. Tabii ki, çoğu için görünüş en önemli şeydir, ancak bunu bir kenara bırakıp bu metnin ilerleyen kısımlarında buna geri dönelim. Masaya mükemmel şekilde uyan sandalyeler:

  • Sandalyenin masa tablasının yaklaşık 30 cm altında olması – diz mesafesinin önemini kimseye hatırlatmak için pek gerekli değildir.
  • Masanın genişliğini sayısal olarak eşleştirin – her sandalye için yaklaşık 60 cm ayırmaya değer. Sandalyelerin çok yakın düzenlenmesi, yemek sırasında konukların konforunu azaltacak ve çok geniş olması boşluk izlenimi yaratacaktır.
  • Rahat olun – blogumuzda kullanıcı rahatlığının son derece önemli olduğunu tekrar tekrar belirtiyoruz. Bunu bir kez daha vurgulamakta yarar var.
  • Eşleşen kolçaklara sahip olun – elbette böyle bir model seçersek. Alçak kolçaklar, sandalyenin masaya tam olarak hareket etmesini sağlayacak ve böylece kullanılmayan koltuklar daha az yer kaplayacaktır.

Masa sandalyeleri… ama hangi tarzda?

Bir masa için sandalye seçerken minimalist şekillere ve açık renklere odaklanın. Ne kadar az katkı maddesi o kadar iyi. Klasik, geleneksel bir masa için sandalye arıyorsanız, aynı veya benzer renkte ahşap seçin. Mobilyaların ağırlıkları da benzer olmalıdır, yani hafif sandalyeler ağır, sağlam bir masa ile çok fazla kontrast oluşturacaktır. Konunun daha iyi anlaşılması için meşe bir masa ve çam sandalyeler hayal edin. Bir kontrast var, değil mi?

Son zamanlarda, şekil ve renk bakımından farklılık gösteren, ancak ortak bir paydaya sahip olan, örneğin döşeme veya sandalye yüksekliği gibi giderek daha sık bulabilirsiniz. Böyle bir kombinasyonun kendine özgü bir çekiciliği vardır, ancak başarının anahtarının setin tüm parçalarının tutarlı bir ayırt edici özelliği sağlamak olduğunu unutmayın.

Sandalye seçmenin zor olduğu bir masanız varsa, zincir mağazaların çözümlerini unutun ve ısmarlama mobilya üreten bir mobilya üreticisi seçin. O zaman mükemmel uyumlu koltuklar yaratma şansınız var.

Mutfak ve yemek odasında masa için sandalyeler

Aynı amaca sahip olmalarına rağmen hangi sandalyelerin mutfak için hangilerinin yemek odası için uygun olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Birincisi katlanabilir, çok dekoratif değil, hafif olabilir. Kolayca tabureye dönüştürülebilirler. İkincisi daha katı koşulları karşılamalıdır. Yemek odası arkadaşlarımızı ve ailemizi ağırladığımız bir yerdir, bu yüzden onların rahatını önemsiyorsak, rahat bir şekilde oturabileceğiniz ve hatta birkaç saat geçirebileceğiniz döşemeli sandalyeleri tercih edin.

Kolaylık ve işlevsellik el ele gidebilir

Üreticilerin masa ve sandalyelerden oluşan hazır setler oluşturmasının bir nedeni var. Yükseklik, form ve görünüm açısından mükemmel bir şekilde eşleşirler. Bununla birlikte, müşteriler, özellikle modern iç mekanlar için mobilya seçtiklerinde veya halihazırda sahip oldukları masa için sandalyelere ihtiyaç duyduklarında, böyle bir seti almaya her zaman karar vermezler. Sebep ne olursa olsun, sandalyeler rahat ve pratik olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?