Bir kanepe rengi nasıl seçilir? - Lazsan Sandalye | Modern Chair

Bir kanepe rengi nasıl seçilir?

Bir kanepe rengi nasıl seçilir?

Her evin, herkesin rahatlayabileceği, eğlenebileceği, TV izleyebileceği ve hatta kestirebileceği iyi bir kanepeye ihtiyacı vardır. Bu mobilya parçası büyük bir yatırımdır ve tüm alanın dekor şemasını etkileyen odak parçadır, bu nedenle alanınıza mükemmel uyumu bulmak için zaman ayırmanın önemi. Ne istediğinizi bilmenin akıllıca bir yolu, nasıl iyi bir kanepe seçeceğinizle ilgili üç temel soruyu ve bir kanepe satın alırken uygulayabileceğiniz diğer ipuçlarını yanıtlamaktır .

Bir kanepe rengi nasıl seçilir?

İster zıt, ister tamamlayıcı veya uyumlu bir görünümden hoşlanıyor olun, bir kanepe rengini nasıl seçeceğinize ilişkin bazı kurallara uymak, hata yapmanıza yardımcı olacaktır.

  • Geleneksel veya klasik temalar için kanepeler için ideal renkler kahverengi, kırmızı ve gridir. Zevkiniz çağdaş bir görünüme dayanıyorsa, minimalist dekorları veya geometrik baskı vurgularını vurgulamak için siyah, beyaz veya koyu renkleri tercih edin.
  • Döşemenizin rengine dikkat edin. Açık renkli ahşap zemin veya halı için daha koyu tonları seçin. Koyu renk ahşap zeminler için koyu tonlar veya açık renkli kanepeler en iyisidir.
  • Zamana dayanıklı bir kanepe rengi istiyorsanız, nötr, düz veya koyu gölge mükemmel bir seçimdir. Başka bir seçenek de kırmızı ve altın, siyah ve beyaz veya mavi ve gri gibi klasik bir renk kombinasyonu seçmektir.

Bir kanepe stili nasıl seçilir?

Piyasadaki birçok seçenek ile her zaman ihtiyaçlarınıza ve zevkinize uygun stili seçin.

  • Modern bir görünüm için, kesit tarzı bir kanepe veya smokin düşünün. Bu parçaların temiz çizgileri ve estetiği, ferahlık ve açıklık izlenimi veriyor.
  • Salon tarzı kanepe veya koltuk, geleneksel bir oturma odası ayarını tamamlayacaktır. Zamansız tasarımları, oturma odanızın zarif görünümünü artırır.
  • Eski püskü şık bir tarz için bir şezlonga gidin. Rahat çekiciliği, retro veya modern mobilya ve aksesuarlarla iyi uyum sağlar. Daha klasik bir his yaratmak için kadife, eski bir şezlongla her şeyi yapın.
  • Amacınız sıcak ve samimi bir havaysa, klasik baskılara ve canlı renklere sahip kır evi tarzı bir kanepe seçin. Biraz peluş minder ekleyin ve işiniz bitti!

Bir oda için doğru boyutta bir kanepe nasıl seçilir?

Kanepelerin boyutu, yaşam alanınızın genel görünümünü ve havasını etkiler.

  • Küçük bir oda için, güçlü tasarım öğelerine sahip küçük bir kanepe veya kanepe almayı düşünün.
  • Büyük bir kanepe, açık yerleşim düzeni nedeniyle geniş bir alan için mükemmeldir. Aileniz ve misafirleriniz için bol miktarda oturma alanı istiyorsanız, yuvarlak şekilli bir parça veya seksiyonel kanepe tercih edin.
  • Küçük mobilya parçalarıyla birlikte büyük, aşırı doldurulmuş bir kanepe yerleştirmeyerek uyumlu ve rahatlatıcı bir oda ortamı yaratın.

İyi bir kanepenin nasıl seçileceğine dair diğer harika ipuçları

Kaliteye yatırım yapın. Kalitenin belirleyici faktörleri çerçeve, dolgu ve yastıklamayı içerir. Üzerine oturduğunuzda çerçeveyi hissetmemelisiniz. Ayağa kalktığınızda yay geri sıçramalı ve oturduğunuzda koltuk minderi şeklini korumalıdır.

Kanepe malzemesine karar verin. Deri kanepeler dayanıklıdır ve odanıza modern bir görünüm kazandırır. Fiber kanepe çekici ve temizlenmesi kolaydır, ipek ise ağır bakım gerektirir, ancak zengin ve hassas bir izlenim bırakır.

Yeni bir kanepe almaya hazır mısınız? Dışarı çıkın ve size uzun yıllar boyunca konfor ve işlevsellik sağlayacak modaya uygun bir yatırım bulun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?