Bir masa nasıl seçilir? - Lazsan Sandalye | Modern Chair

Bir masa nasıl seçilir?

Bir masa nasıl seçilir?

İşten sonra sırt ağrıları ve yorgunluk yaşıyorsanız, muhtemelen suçlu masanız veya sandalyenizdir. En iyi çözüm, bunları modern bir masa ve ergonomik sandalye ile değiştirmektir. Doğru ofis mobilyalarını seçmek, refahınıza ve iş üretkenliğinize katkıda bulunur, tüm görevlerinizi tamamlamanız ve başka bir günü dört gözle beklemeniz için sizi daha fazla motive eder.

Bir masa nasıl seçilir?

İş mobilyalarınızı seçmek eğlencelidir çünkü kişisel zevkinizi ve tarzınızı yansıtır. Çağdaş, modaya uygun, endüstriyel veya geleneksel bir şey seçebilirsiniz. Geçişli ve büyüleyici bir ortam yaratmak için stilleri birleştirebilirsiniz. Merkezi bileşen ofis masasıdır. İşinizin temellerini bütünleştirecek ve genel verimliliği artıracak mükemmel olanı seçerken kalite en büyük endişenizdir.

İşte göz önünde bulundurmanız gereken hayati unsurlar:

Çalışma tarzı. Günlük çalışma düzeninizi belirleyin. İşiniz bir masaüstü bilgisayar gerektiriyorsa, monitör, fare, klavye, yazıcı ve CPU için geniş bir masa seçin. Çekmeceli bir masa veya ekli kitaplık veya dolap, çok fazla evrak gerektiren işler için idealdir. İşiniz birden fazla monitör gerektiriyorsa, ek yüzey alanı sunan bir masa düşünmelisiniz.

Boyut ve boşluk . Çok fazla yer kaplamadan tüm çalışma ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru boyutu seçin. Yüzey, bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız ve diğer şeyler için yeterince geniş olmalı, verimli çalışmanıza ve ihtiyaç duyduğunuz malzemelere kolaylıkla ulaşmanıza izin vermelidir. Standart yükseklik, bacaklar için yeterli boşluk sağlamak için yerden 29-30 inçtir.

Ergonomi ve konfigürasyon . Alanınıza uygun olanı seçin – köşe masa, L şekli veya U şekli. Çalışmanız teknolojiye bağlıysa, sürgülü klavye tepsisi veya kablolar, kablolar ve diğer çevre birimleri için yerleşik açıklıkları modern bir masa bulun. Seçiminiz, çalışma programınızı en üst düzeye çıkarmanıza ve en sevdiğiniz aksesuarlar da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi birleştirmenize yardımcı olacak şekilde pratik, rahat ve dayanıklı olmalıdır.

En iyi masa sandalyesi nasıl seçilir?

Yılda yaklaşık 1900 saatinizi masanızın arkasında oturarak geçiriyorsunuz, bu nedenle çalışma tarzınıza uygun ergonomik bir sandalye bulmak çok önemli. Doğru masa sandalyesi, estetik ve işlevsellik açısından ofis masanızı tamamlamalıdır.

Bir masa sandalyesini akıllıca nasıl seçeceğinize dair bazı ipuçları:

Bel desteği . Alt omurganız için optimum desteği sağlamak için sandalyenin sırt kısmının eğrisi, alt sırtınızın doğal eğrisini takip etmelidir.

Yeterli sandalye koltuğu . Koltuğun mükemmel boyutu ve derinliği, bel desteğine karşı alt sırt ile rahatça oturmanıza izin vermelidir. Koltuk ile diz arasına 2-3 parmağınızı yerleştirebiliyorsanız, haklısınız!

Ayarlanabilir sırtlık . Sırtlık, belinizin kıvrımını desteklerken omurganızın şeklini takip etmelidir. Sırtın ideal yüksekliği, yeterli desteği sağlamak için omuzların üstünde veya ortadadır.

Rahat kolçaklar . Çalışırken omuzlarınızın gevşemesine izin verecek şekilde sağlam ancak rahat ve vücuda yeterince yakın olmalıdırlar. Kolçaklarınızın uygun yüksekliği, kollarınızı zemine paralel ve omuzlarınızı rahat tutmalıdır.

Yatar-yetenek . Sandalye, yaklaşık 135 derece yatmanıza izin vermelidir. Bu, omurganızı rahat ve vücudunuzu rahat tutmaya çalışırken ideal yatar pozisyondur.

Kaliteli yastık . Ultra konfor ve dayanıklılık hedefliyorsanız en iyi seçenek hafızalı köpüktür.

Doğru masa ve sandalyeyi bulmak verimli, üretken ve mutlu bir çalışma ortamı sağlar, bu nedenle paranızı her zaman üstün kaliteli parçalara yatırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?